Svajonių interjeras namuose - lengvai įgyvendinama užduotis

2017-06-06


Svajonių interjeras namuose - lengvai įgyvendinama užduotis

Shutterstock nuotr.


Apgalvotas, harmoningas ir estetiškas interjeras yra būtina jaukių namų dalis, tačiau apsilankius interjero salone neretai nusvyra rankos - atspalvių, baldų, detalių ir puošmenų pasirinkimas tiesiog milžiniškas. Nepasiduokite stresui! Savarankiškas svajonių interjero kūrimas gali būti lengvas ir malonus, jeigu laikysitės plano ir atliksite „namų darbus“.

 

Ieškokite įkvėpimo

 

Planuodami įsirengti ar atnaujinti namų interjerą paieškokite įkvėpimo profesionalų darbuose - nusipirkite kelis specializuotus interjero žurnalus, pavartykite internetinius puslapius.

 

Iškirpkite ar išsaugokite jums patikusias detales, kurias būtų galima pritaikyti jūsų namuose. Atkreipkite dėmesį ne tik į konkrečius baldus ar aksesuarus, bet į jų išdėstymą, patalpų išplanavimą, spalvų derinius. 

 

Išsirinkite interjero stilių

 

Atrinkę jums patinkančius interjero pavyzdžius, pabandykite „susisteminti duomenis“ ir atrasti jums patį mieliausią interjero stilių. Galbūt tai niekada nesenstanti klasika ar romantiškas Provanso stiliaus interjeras? O gal pasaulį užvaldęs šiaurietiškas minimalizmas ar detalėmis gausi eklektika?

 

Išsirinkus vieną stilių bus nesunku sukurti darnų ir harmoningą interjerą. Žinoma, nebūtina aklai laikytis taisyklių ir viską daryti lyg pagal vadovėlį, kartais pakanka vos kelių vienijančių detalių, bendros spalvinės gamos ar konkrečios medienos rūšies pasirinkimo.

 

Suplanuokite funkcines zonas

 

Svarbu pasirūpinti ne tik namų grožiu, bet ir jų funkcionalumu. Juk net pati gražiausia, tačiau sunkiai į kambarį telpanti ar visas elektros rozetes uždengianti sofa tikrai neteiks džiaugsmo.

 

Jeigu planuojate atlikti kapitalinį namų remontą, tai iš anksto apsvarstykite, kur reikės rozečių, jungtukų, kur stovės klozetas, kriauklės, buitinė technika ir t.t. Išmatuokite, kiek vietos lieka minkštiems baldams, lovoms, stalams ir kėdėms.

 

Sudarykite darbų ir pirkinių sąrašą

 

Atnaujinant namus reikia ne tik semtis idėjų ir svajoti, bet ir nepamiršti finansinės pusės. Paskola namų remontui, ilgas taupymas ar kito turto pardavimas - dažniausi lėšų remonto darbams ir interjero kūrimui šaltiniai, tad labai svarbu kuo racionaliau paskirstyti biudžetą.        

 

Sudarykite darbų ir pirkinių sąrašą, pasvarstykite, ką remontuoti ir kokius baldus pakeisti būtina, galbūt pavyks sutaupyti, pavyzdžiui, neperkant naujo baldų komplekto, o pakeičiant senojo gobeleną, neišmetant senosios ketaus vonios, o į ją įdedant akrilinį įdėklą.

 

Nepamirškite jaukių smulkmenų

 

Dažna interjerą atnaujinančių žmonių klaida - nepakankamas dėmesys, atrodytų, mažiau reikšmingoms smulkmenoms. Taip, galima gyventi be užuolaidų, kilimų ir pagalvėlių, tačiau šios detalės sukuria namų jaukumą.

 

Smulkios detalės paryškina interjero stilių, be to jas nesunku pakeisti ir periodiškai įsileisti į namus naujų vėjų. Rinkitės kokybiškas medžiagas remontui, gerą buitinę techniką, santechniką ir baldus, tačiau tikrai galite pataupyti ieškodami įvairių smulkmenėlių. Apsilankykite išparduotuvėse, peržvelkite skelbimų portalus, pavaikštinėkite po sendaikčių turgų ir sukurkite namus į kuriuos kasdien skubėsite grįžti!
Prisijunkite prie namai.lt

Dar neužsiregistravote? Registruokitės ir sekite objektų kainas, gaukite pranešimus apie naujus skelbimus bei dar daugiau.Pamiršau slaptažodį